Skalný oblúk a jedna z najznámejších skalných formácii na svete už nie je v takej podobe, v akej ho poznal celý svet. Darwinov oblúk sa totiž zrútil do mora a zostali stáť len dva piliere. Zábery zdieľalo ekvádorské ministerstvo životného prostredia a ukazujú ako jeho vrchná časť spadla do vody.

Ministerstvo životného prostredia vydalo stanovisko, v ktorom uvádza, že k tejto nehode došlo v dôsledku prirodzenej erózie. Darwinov oblúk tvoril prírodný kameň a nachádzal sa v severnej časti súostrovia Galapágy. Oblúk bol pomenovaný po prírodovedcovi Charlesovi Darwinovi na počesť toho, že tento muž preslávil ostrovy na celom svete. Charles Darwin sa preslávil tým, že študoval pinky na Galapágoch v 19. storočí, čo mu pomohlo opísať evolučnú teóriu.

Samotná nehoda mala aj svedkov, ktorými boli turisti, ktorí sa v tom čase plavili na lodi. Zostávajúce piliere niektorí už teraz nazvali piliermi evolúcie. Všetci sa však zhodli najmä na tom, že im tento ikonický oblúk bude veľmi chýbať a niet divu, išlo o ikonický útvar. Samotné súostrovie je výnimočné tým, že má jedinečnú faunu a flóru, ktorá sa nikde inde na svete nenachádza. Galapágy sú tiež súčasťou biosférickej rezervácie a lokalita je zapísaná v UNESCO.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.