Podľa Volkswagenu vyzerá budúcnosť naozaj dobre. Svetoznámy mikrobus od tejto značky je už minulosťou, no nahradí ho nový a bude poháňaný elektrickou energiou.

Nemecká automobilka nedávno oznámila, že do roku 2022 vypustí do sveta elektrickú verziu kultového hippie mikrobusu. Autobus, ktorý sa nazýva The Buzz, je jedným z 30 elektronických modelov, v ktoré spoločnosť dúfa, že uvoľní verejnosti do stanoveného termínu.

Photo by youtube

Okrem prepracovaného autobusu vydal Volkswagen aj koncept pre dva ďalšie modely – hatchback a crossover SUV, ktoré pripravia cestu pre ekologickejšiu budúcnosť áut.

„Pre mňa je koncept Buzz najkrajšie a najzaujímavejšie elektrické vozidlo na svete,“ povedal Dr. Herbert Diess, predseda predstavenstva pre značku Volkswagen v Kalifornii.

„Náš cieľ je jasný: chceme, aby sa plne elektrické pripojené vozidlo stalo bestsellerom po celom svete. Ikonické auto pre túto elektrickú dobu musí byť Volkswagen. Tieto autá ponúknu všetko – a ešte o niečo viac – ako ste videli od iných výrobcov automobilov,“ hovorí Diess. „A cenovo budú oveľa dostupnejšie.“

Navyše, ako prostriedok zosúladenia pre svoju škodlivú históriu motorov poháňaných dieselom a znečisťovaním, WIRED hovorí, že Volkswagen súhlasil s poskytnutím miliónov dolárov na financovanie rozšírenia nabíjacích staníc po celej Amerike.

Pozrite si krátke promo video:

Zdroj: goodnewsnetwork

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.