Cambry je odkázaná na invalidný vozík, pretože je ochrnutá. Jej vtedajší priateľ Zack Nelson sa jej preto snažil pomôcť dostať sa aj napriek diagnóze všade, kde si zmyslí. Vyrobil pre ňu špeciálneho pomocníka tak, že spojil dva elektrické bicykle dokopy. Cambry s ním momentálne prežíva úplne novú úroveň slobody a dokáže prekonať prekážky, ktoré sa predtým zdali nemožné.

Dnes už sú Cambry a Zack manželmi a tento špeciálny vozík, ktorý nazývajú „neinvalidný vozík“, už dokonca začínajú vyrábať sériovo. Manželia tvrdia, že ľudia majú pri výbere adaptívneho terénneho vozidla niekoľko možností, ale v podstate ide najmä o výšku financií či rýchlosť samotného prepravného prostriedku. Tento dopravný prostriedok je elektrický a veľmi tichý, pričom dokáže ísť rýchlosťou 20 km/h. Ak má jednu batériu, tak na jedno nabitie prejde 10-20 km a ak ich má 2, tak dojazd je na úrovni 25-35 km.

„Naším cieľom je poskytnúť niečo, čo je schopné a zároveň cenovo dostupné,“ povedal chlapík. Keďže je toto vozidlo vyrobené z častí z bicykla, tak jeho údržba a opravy sú v skutku jednoduché. Má hliníkový rám, odnímateľný nárazník a dostatočne veľké terénne pneumatiky. Jeho dĺžka predstavuje 1,5 metra a šírka 0,8 metra. Čo sa týka ceny, tak základný model s jednou batériou a bez odpruženia stojí 3 750 dolárov. A dostane sa na kadejaké miesta, čo uvidíte aj na fotografiách.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.