Jon Foreman objavil na vysokej škole akési „pozemné umenie“ a okamžite sa do neho zamiloval. Cítil, že prírodu musí preskúmať a umožnilo mu to aj miesto jeho bydliska, pretože pochádza z pobrežného mesta Pembrokeshire vo Walese. Keďže táto oblasť má rozsiahle pobrežie, tak voľba Jona padla na tvorbu diel z kameňov. Od malých kamienkov až po veľké balvany – všetky mu umožňujú tvoriť krásne obrazce na pláži.

Šikovný muž sa k tomu, prečo má najbližšie ku kameňu, vyjadril takto: „Tvorím aj z iných materiálov, avšak práve kameň sa ukázal ako materiál, s ktorým možno najlepšie manipulovať. Či už ide o farbu, uhol, tvar alebo veľkosť.“ Jonovi sa páči aj to, že takéto umenie mu prináša slobodu a viacero možnosti tvoriť. Prakticky nepozná obmedzenia, aké poznajú napr. maliari maľujúci na plátno. Jeho tvorba je veľmi zaujímavá a poďte sa na ňu spolu s nami pozrieť. Budete zrejme prekvapení koľko sa toho dá vymyslieť s použitím obyčajných kameňov.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.