Každý dobrý rodič dúfa, že keď jeho dieťa vyrastie, tak spozná všetky najdôležitejšie životné hodnoty. Niektorí rodičia to však nenechávajú na dieťa, aby sa to samo naučilo, ale sami ho učia rôznym zručnostiam. A robia to veľmi dobre. Zoberme si napríklad tohto otca z Floridy, Marka Arringtona, ktorý sa stal hviezdou kvôli tomu, ako naučil svojho syna pracovať a tiež to, že je potrebné sa usilovne snažiť o to, čo chceme.

Mark slúžil v armáde 9 rokov predtým, ako odišiel do dôchodku. Za svoj život si stihol založiť naozaj veľkú rodinu. Muž je otcom až 9 detí, aj keď nie všetky sú jeho biologické deti. „Mám tri biologické deti. Jedno pochádza z môjho predošlého manželstva a vychovával som ho od doby, kedy bolo batoľa. Moja terajšia žena má 5 deti, takže momentálne vychovávame až 9 detí. Päť dievčat a štyroch chlapcov,“ vysvetlil. „Neexistujú žiadne návody na to, ako byť vynikajúcim rodičom. Základom je bezpodmienečne milovať. Nie sme dokonalí a robíme chyby. Dôležité je preto sa z nich poučiť a robiť to najlepšie v každom okamihu,“ povedal Mark.

Jedným zo spôsobov, ako sa ubezpečiť, že budú deti pripravené na sebestačnosť a v budúcnosti úspešné, je naučiť ich rôzne užitočné zručnosti. A tento otec nikdy nevynechá príležitosť tak urobiť. Keď jeho jedenásťročný syn Markell požiadal o nový Xbox po tom, čo sa jeho starý pokazil, jeho otec presne vedel, čo má robiť. Mark požiadal svojho syna, aby mu pomohol položiť podlahu a povedal mu, že po dlhom pracovnom dni následne dostane chlapec to, čo požaduje. A tak sa aj stalo, otec dodržal sľub. Chlapca jednoducho dotlačil k tomu, aby si na vec, ktorú chce, zarobil.

„Pracujem na tom, aby som ho naučil ako usilovne pracovať, byť odhodlaný či dokončiť začaté. Ak sa naučíte robiť veci sami, tak sa nemusíte spoliehať na iných, tvrdá práca sa vyplatí,“ povedal Mark. Okrem kladenia podlahy naučil otec svojho syna aj ako opraviť pokazené spotrebiče a iné veci. Toto duo nielenže spolupracuje, ale tiež sa spolu dobre bavia pri stavbe modelov automobilov.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.