Ľudia boli varovaní, aby nešli hľadať záhadný kovový monolit v púšti v Utahu, ktorý vzbudil toľko zvedavosti. Ale čo urobili? No samozrejme, že ho išli hľadať. A z monolitu sa razom stala veľká turistická atrakcia. Úradníci oznámili nájdenie vysokého kovového monolitu hlboko v púšti Red Rock, ale jeho umiestnenie odmietli prezradiť práve kvôli obave ako budú reagovať ľudia. Tí sa však vynašli.

Keď sa však toto udialo, internetoví detektívi boli rýchlo na love a pomocou aplikácie Google Earth analyzovali terén, na ktorý odkazovali videá uverejnené na webe. Jedným z prvých ľudí, ktorí našli monolit, bol bývalý dôstojník pechoty americkej armády David Surber, ktorý cestoval v noci šesť hodín do utahskej púšte. „Rozhodol som sa ísť tam čo najskôr, pretože ma upútalo, že tento objekt tam bol päť rokov ukrytý,“ povedal pre BBC.

Príspevok napísal na Reditt Tim Slane, ktorý ako prvý skenoval terén púšte a odhalil súradnice.Vedel som, že akonáhle sa o danom mieste dozvie verejnosť, ľudia by ju navštívili. Dostal som niekoľko nahnevaných správ o mojom odhalení polohy. Avšak, keby som to nenašiel, pravdepodobne by to čoskoro našiel niekto iný,“ povedala Tim Slane. Od jeho odhalenia sa spustila lavína, ktorá na seba naozaj nenechala dlho čakať.

Desiatky ľudí teraz navštívili monolit a zdieľali svoje fotografie na sociálnych sieťach. Napriek tomu, že umiestnenie umeleckého diela bolo odhalené, bude potrebné ešte zistiť ako sa tam vlastne dostalo a kto za tým stojí. Začalo sa objavovať množstvo teórií o tom, ako sa strieborný objekt dostal do púšte v Utahu, pričom hlavná teória sa spájala s umelcom, ktorý zomrel v roku 2011. Monolit sa veľmi podobá dielam Johna McCrackena, ktorý bol známy svojimi sochami podobnými doskám. Tim Slane však dokázal, že monolit nie je možné vidieť na snímkach aplikácie Google Earth vytvorených v rokoch 2013 až 2015, teda bol nainštalovaný až po Johnovej smrti. 

Zdroj

Foto: Instagram

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.