Inteligentní architekti a umelci stojaci za svetoznámymi pamiatkami vytvorili dokonalé kusy umenia, ktoré majú svoj význam. Ktoré to sú a čo všetko sa za nimi skrýva? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

1. Tajné komnaty v sfinge

Zdroj: Brightside

Len málo ľudí vie, že sfinga je ďaleko viac než len obrovská pamiatka uprostred púšte. Experti hovoria, že sa v nej nachádza niekoľko tunelov a komnát. Tie sú uložené na ľavej strane pamiatky a vedú do jej útrob.

2. Tajná ulica pod Charing Cross Road

Zdroj: Brightside

Charing Cross nebola vždy taká, ako ju poznáme dnes. Svetoznáma cesta bola vybudovaná na starej ulici zvanej Little Compton. Zvyšky pôvodnej ulice možno spozorovať v tuneli a pri koľajniciach vedľa cesty.

3. Malá policajná stanica na námestí Trafalgar

Zdroj: Brightside

Keďže ide o jedno z najrušnejších miest Londýna, musí byť dostatočne chránené. Jeden z architektov vymyslel dokonalý spôsob, ako to zaručiť. Postavili nenápadnú policajnú stanicu, ktorá je dokonale ukrytá priamo na námestí. Aj keď sa v dnešnej dobe už nevyužíva, stále sa teší pozornosti zvedavých turistov.

4. Maskované dvere na soche Leonarda da Vinciho

Zdroj: Brightside

Ako Leonardo da Vinci, aj sochár, ktorý vytvoril jeho podobizeň, dokonale ukryl prekvapenie do tohto diela. Assen Peikov vytvoril sochu s nenápadnými dverami.

5. Tunely pod rímskym koloseom

Zdroj: Brightside

Kolosálna stavba je pýchou tamojšej kultúry. Okrem úchvatnej nadzemskej časti však obsahuje aj podzemné podlažie, ktoré pozostáva z množstva tunelov.

6. Jaskyňa zlého ducha pri Niagarských vodopádoch

Zdroj: Brightside

Niagarské vodopády sú svetovou turistickou atrakciou. Neďaleko sa nachádza aj jaskyňa zlého ducha. Legenda hovorí, že každého, kto vkročí dovnútra, bude sprevádzať nešťastie.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.