Počet mužov a žien sa líši, no v konečnom dôsledku nejde o veľký rozdiel. Avšak rodiny, ktoré majú viacero deti iba jedného pohlavia vždy zaujmú tým, prečo je tomu tak. A ak aj vy sa pýtate prečo má vaša známa či kamarátka iba chlapcov alebo iba dievčatá, tak tu je hneď niekoľko dôvodov. 

Gény 

Niektorí veria, že dievčenské alebo chlapčenské gény riadia rodinu. Vedci však do dnešného dňa nenašli žiadny dôkaz, ktorý by dokazoval, že rodinám sa rodia iba chlapci alebo iba dievčatá na základe prevažujúcich génov. Neexistuje teda žiadny dôkaz o tom, že rodinné gény by mali mať vplyv na to akého pohlavia sa žene narodia deti. 

V období stresu sú pravdepodobnejšie dievčatka 

Vedci našli niektoré faktory, ktoré ovplyvňujú pohlavie dieťaťa. Je dokázané, že po stresových udalostiach, ako napríklad po prírodných katastrofách, sa pomer pohlaví zmení a počet narodených dievčat sa zvýši. Je to spôsobené stresom, ktorému boli vystavené matky.

Pohlavie určuje otec

Aj keď si niektorí myslia, že pohlavie dieťaťa akoby určovala žena, pretože ona ho nosí pod srdcom, tak to tak nie je. V skutočnosti je táto otázka v rukách otca. V spermiách sa totiž nachádzajú chromozómy X, teda dievčenské a chromozómy Y, teda chlapčenské. Pohlavie dieťaťa preto závisí od toho, ktorá spermia vstúpi do ženského vajíčka. 

Niektoré jedlá môžu rozhodnúť

Je taktiež dokázané, že vyššia konzumácia niektorých potravín môže viesť k tomu, že matka počne dievčatko. Napríklad obmedzenie konzumácie soli či vyššia konzumácia mliečnych výrobkov zvyšuje pravdepodobnosť, že žena porodí dcéru. Na druhej strane matky, ktoré ktorých strava je plná sodíka a draslíka porodia s vyššou pravdepodobnosťou chlapca. 

Náhoda

Jedna vec je istá a síce, že pomer medzi mužmi a ženami zostáva po celé stáročia takmer nezmenený a výrazne sa nelíši, resp. nemení. Rodiny, ktoré majú veľa detí rovnakého pohlavia sú zriedkavé, no dá sa to vysvetliť štatisticky. Každé dieťa má 50% šancu byť chlapcom alebo dievčatkom. Napríklad šanca, že z troch deti budú 3 chlapci je iba 12,5%. Veľakrát ide teda o náhodu. 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.