Nebohá Princezná Diana vždy vedela ako zaujať svojim výzorom a ľudia ju považovali za veľmi príjemnú a milú dámu. „Kráľovná sŕdc“ ako ju prezývali, vždy odmietla nosiť rukavice. Za každých okolností chcela byť čo najbližšie k ľuďom a prejavovať im svoju náklonnosť. Viackrát však došlo k niečomu, čo si ľudia možno ani nevšimli alebo nevedeli vysvetliť. Párkrát ju totiž zachytili fotografi s dvomi hodinkami na ruke, čo nebola žiadna náhoda, ale má to svoje opodstatnenie. Týmto spôsobom vyjadrila náklonnosť niekomu špeciálnemu.

Táto fotografia, ktorú vidíte, bola zachytená v roku 1981 len krátko potom, ako sa zasnúbili s princom Charlesom. Na danej fotografii nie je nič zvláštne okrem toho, že si môžete všimnúť dve hodinky na jej ruke. Neskôr sa ukázalo, že zlaté hodinky s tenkým ramienkom patrili v skutočnosti jej a tie druhé patrili Charlesovi. Diana tým, že nosila jeho hodinky, mu vzdala poctu a signalizovalo to tiež to, že mu priniesla do života šťastie. Išlo o tradíciu ešte z čias stredoveku.

V stredoveku fungovala napríklad aj taká tradícia, že žena pred zápasom zaviazala svoju vreckovku na zadnú časť rytierovej prilby. Vreckovka tak slúžila ako akýsi symbol šťastia a bol to spôsob, ako prejaviť podporu osobe, ktorá sa prihlásila do súťaže. Nanešťastie, manželstvo Diany a Charlesa nebolo odsúdené na úspech a skončilo skôr, ako ktokoľvek čakal. Avšak, aj toto milé gesto ukazuje, že sa títo dvaja ľudia mali naozaj veľmi radi, prinajmenšom na začiatku svojho vzťahu. Diana bola známa aj inými gestami. Napríklad v deň svadby si odmietla dať diadém, ktorý jej požičala kráľovná. Vzala si svoj rodinný. Týmto gestom Diana ukázala, že sa rozhodla zostať verná rodinným tradíciám, pretože mnoho žien, vrátane jej sestry sa vydávalo s tým istým diadémom.

 

 

Foto, Zdroj: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Dve hodinky? Naučte sa po slovensky, vážený!
    Učivo 7.triedy ZŠ.
    Hodinky je pomnožné podstatné meno ženského rodu, skloňuje sa podľa vzoru ŽENA a pri určovaní množstva sa používa skupinová číslovka (dvoje, trojo, štvoro atď.).
    Správne teda malo byť: DVOJE HODINIEK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.