Prešlo už 65 rokov odkedy sa americká herečka Grace Kelly vydala za monackého kniežaťa Rainiera III.. Napriek tomu je okolo tejto ženy, ktorá tragicky zahynula pri autonehode v roku 1982, stále veľa záhad. Jednu z nich nedávno odkryla röntgenová snímka svadobných topánok. 

Ako to všetko začalo

Prvýkrát sa herečka stretla s monackým kniežaťom v roku 1955, kedy Grace pricestovala na filmový festival v Cannes spolu s americkou delegáciou. Počas tohto pobytu ju pozvali na fotografovanie s kniežaťom Rainierom III. A okamžite ako ju uvidel, zamiloval sa do nej. Podľa jeho slov to bola láska na prvý pohľad. Krása tejto Američanky knieža jednoducho očarila. 

Po roku písania si listov a vzájomného poznávania pricestoval Rainier do Philadelphie, aby požiadal Grace a jej rodičov o ruku. Tí vedeli, že ak to povolia, tak ich dcéra sa odsťahuje veľmi ďaleko, no napokon súhlasili. Herečka a monacký knieža sa napokon vzali v roku 1956. Civilný obrad sa odohral v monackej sále Palace Throne a cirkevný obrad bol o deň neskôr v monackej katedrále svätého Mikuláša.

Svadobné šaty Grace boli výnimočné, pričom pracovalo na nich 30 ľudí a do finálnej podoby sa dostali za viac ako mesiac. Tieto svadobné šaty boli napokon označené za jedne z vôbec najelegantnejších šiat všetkých čias. Dodnes sú vystavené v múzeu a patria medzi najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie exponáty. 

Tajomstvo odhalené

Medzi veľkú záhadu patrili svadobné topánky Grace. Ako sa neskôr ukázalo, ukrývali v sebe tajomstvo. Potom, čo sa odborníci rozhodli vykonať röntgen, tak v pravej topánke odhalili okrúhly predmet. Išlo o medený cent, ktorý bol do topánky všitý. Predpokladá sa, že to bolo urobené pre šťastie. Grace zrejme sama požiadala výrobcu topánok, aby to urobil.  

Naozaj trik fungoval?

Či už to bolo v skrytej mince alebo v sile lásky, tak jedno je isté a síce, že títo dvaja ľudia spolu prežili krásny život, aj keď nie práve dlhý, keďže samotná Grace opustila tento svet veľmi mladá ako 53-ročná. Pár mal spolu 3 deti a žil údajne šťastne. 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.