Tak toto sa tak často naozaj nevidí. Takáto ponuka zrejme na slovenskom trhu ešte ani nebola! A dobre si rozmyslíte či si kúpite jednoizbový byt v Bratislave alebo za absolútne rovnakú cenu rovno celý kaštieľ s obrovským pozemkom. A koľko stojí? Nuž, iba 100 000€! Samozrejme, že nie je v tip top stave a sú potrebné úpravy, no aj napriek tomu je to rozprávková cena. Postavili ho v roku 1805.

Foto od youtube

Tento skvost nájdete v okrese Revúca, presnejšie v Hucíne a kupcovi pomôže s prostriedkami na rekonštrukciu aj štát. Majiteľka tvrdí, že keď ho zavesili na internet s takouto cenou, viacerí jej volali či to nie je omyl. Nie je, aj keď je pravda, že spočiatku za neho pýtala trojnásobne viac. „Spustili sme to na tých 100 000 tisíc len aby to už niekto vzal. Kto miluje súkromie a prírodu, tak táto nehnuteľnosť je to, čo hľadá,“ povedala súčasná majiteľka.

Foto od youtube

Dookola je naozaj veľký priestor a tento kaštieľ stojí tak povediac na samote. Nechýba mu však ani jazero s ostrovčekom. Celý pozemok tvorí 2,2 hektára. Realitný maklér sa vyjadril, že ide naozaj o veľmi lukratívnu ponuku. Zaujímavé je, že toto celé sídlo patrilo majiteľkinej babičke, ktorá totiž pochádzala zo šľachtického rodu.

Foto od youtube

Jediný problém pre kupcu môže byť to, že ho nemôže prerobiť tak, ako si zmyslí. Príslušný pamiatkový úrad mu predpíše, akým spôsobom musí túto stavbu rekonštruovať. Tak, ak chcete investovať do niečoho, čo sa naozaj oplatí, tak toto je viac než lukratívna ponuka!

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

5 KOMENTÁRE

  1. Živím sa ako reštaurátor historických pamiatok a keby som mal toľko peňazí tak to zoberiem aj hneď a sám si to postupne opravím 😉

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.