Rok čo rok, mesiac čo mesiac si ľudia začínajú stále viac uvedomovať svoj negatívny vplyv na životné prostredie. Pozitívne je, že už aj veľké spoločnosti robia veľmi sľubné kroky k zachovaniu našej planéty pre budúce generácie. Táto spoločnosť, ktorú vám teraz predstavíme, môže ísť príkladom absolútne všetkým.

Jeden z najhorších ľudských produktov je plastový odpad. Od plastových slamiek až po plastové tašky je plast na jedno použitie jedným z najväčších príčin znečistenia oceánov a je tiež smrtiacou hrozbou pre zvieratá. Hoci existuje veľa spôsobov, ako môže každý jedinec znížiť jeho množstvo v každodennom živote, je nemenej dôležité, aby začali konať aj veľké spoločnosti, pretože majú väčší dosah.

Foto od boredpanda

A práve spoločnosť z Mexika s názvom BioFase ide príkladom všetkým. Začala využívať jednorázové príbory a slamky, ktoré biodegradujú za 240 dní. Ak sa uschovávajú na čerstvom a suchom mieste, príbory zostávajú použiteľné po dobu 1 roka. K tomuto ekologickému správaniu jej ale pomáha jeden fakt, a to ten, že BioFase sídli v Mexiku, kde majú ľahký prístup k avokádu. Práve semená tohto tropického ovocia je možné zmeniť na niečo užitočné, napr. na výrobu takýchto slamiek a príborov.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Spoločnosť využíva 2 rôzne druhy výrobkov: biologicky odbúrateľné a kompostovateľné. Tento druh výroby síce nie je len lacný, no výrobky sú vyrobené z materiálu, ktorý by bol inak spálený na skládke. Trvalo im totiž viac ako rok a pol, pokiaľ našli tú najlepšiu metódu vytvorenia príborov a slamiek. Najväčšia výzva bola sformovať materiál do požadovaného tvaru.

Foto od boredpanda

 

Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.