Tak v takýchto potravinách by chcel nakupovať asi každý. V jednom dublinskom Lidli môžu byť ľudia súčasťou interaktívnej lekcie histórie, akú v iných potravinách nezažijú. Tento unikátny potravinový reťazec nájdete na ulici Aungier Street.


Táto konštrukcia sa datuje do 11. storočia a po jeho objavení ho v záujme verejnosti  integrovali do dizajnu obchodu, aby kupujúci mohli nahliadnuť cez sklenené panely na historické miesto. „Obyvateľstvo po vikingskej ére zanechalo jedinečné štruktúry v Dubline,“ hovorí riaditeľ archeologického náleziska Paul Duffy. Zároveň dodal, že nič podobné v meste zatiaľ nemajú. Verilo sa, že tento priestor bol používaný ako rodinné sídlo.Je to domáca štruktúra, takže tam zrejme bolo predmestie určené pre Dublinčanov, ktorí boli v skutočnosti predkami Vikingov,“ vysvetlil Dufy.

Z výkopov sa podarilo získať množstvo ďalších artefaktov, napríklad džbán na víno z 13. storočia. Zákazníci sa tiež budú môcť pozrieť na pozostatky z 18. storočia, ktoré boli kedysi súčasťou divadla. Obchod sa môže pochváliť aj informačnými tabuľami, ktoré umožňujú návštevníkom dozvedieť sa viac o fascinujúcej histórii Dublinu. „Je to veľmi jedinečná príležitosť pre ľudí, ktorí si prídu pozrieť niečo viac zo stredovekého Dublinu, zatiaľ čo navštívia obchod,“ povedal Vincent Cronolly, ktorý zastupuje írsky Lidl.

Miestna archeologička Dr. Ruth Johnson povedala: „Dúfam, že je to správna cesta,“ keď umožnila koexistenciu histórie a moderných štruktúr. Nuž, my si trúfame povedať, že zrejme áno, keďže ľudia budú do obchodu prichádzať nielen s cieľom nakúpiť, ale aj vidieť kus zaujímavej histórie.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.