Tak v takýchto potravinách by chcel nakupovať asi každý. V jednom dublinskom Lidli môžu byť ľudia súčasťou interaktívnej lekcie histórie, akú v iných potravinách nezažijú. Tento unikátny potravinový reťazec nájdete na ulici Aungier Street.

, Tak tomuto sa povie unikátny Lidl – nachádza sa pod ním 1 000 rokov starý vikingsky dom
Táto konštrukcia sa datuje do 11. storočia a po jeho objavení ho v záujme verejnosti  integrovali do dizajnu obchodu, aby kupujúci mohli nahliadnuť cez sklenené panely na historické miesto. “Obyvateľstvo po vikingskej ére zanechalo jedinečné štruktúry v Dubline,” hovorí riaditeľ archeologického náleziska Paul Duffy. Zároveň dodal, že nič podobné v meste zatiaľ nemajú. Verilo sa, že tento priestor bol používaný ako rodinné sídlo.Je to domáca štruktúra, takže tam zrejme bolo predmestie určené pre Dublinčanov, ktorí boli v skutočnosti predkami Vikingov,” vysvetlil Dufy.

, Tak tomuto sa povie unikátny Lidl – nachádza sa pod ním 1 000 rokov starý vikingsky dom

Z výkopov sa podarilo získať množstvo ďalších artefaktov, napríklad džbán na víno z 13. storočia. Zákazníci sa tiež budú môcť pozrieť na pozostatky z 18. storočia, ktoré boli kedysi súčasťou divadla. Obchod sa môže pochváliť aj informačnými tabuľami, ktoré umožňujú návštevníkom dozvedieť sa viac o fascinujúcej histórii Dublinu. “Je to veľmi jedinečná príležitosť pre ľudí, ktorí si prídu pozrieť niečo viac zo stredovekého Dublinu, zatiaľ čo navštívia obchod,” povedal Vincent Cronolly, ktorý zastupuje írsky Lidl.

, Tak tomuto sa povie unikátny Lidl – nachádza sa pod ním 1 000 rokov starý vikingsky dom

Miestna archeologička Dr. Ruth Johnson povedala: “Dúfam, že je to správna cesta,” keď umožnila koexistenciu histórie a moderných štruktúr. Nuž, my si trúfame povedať, že zrejme áno, keďže ľudia budú do obchodu prichádzať nielen s cieľom nakúpiť, ale aj vidieť kus zaujímavej histórie.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.