Papagáje sú nielen neuveriteľne rozkošné tvory, ale majú aj mimoriadnu schopnosť napodobňovať zvuky či slová, ktoré počujú. Ich talent napodobňovať ľudské rozprávanie je obzvlášť dobre zdokumentovaný aj v krátkom videu, ktoré uvidíte nižšie. Viete však prečo sú papagáje také dobré v napodobňovaní zvukov?

Jedno vysvetlenie je, že u týchto pestrofarebných vtákov sa vyvinula schopnosť oslovovať konkrétnych jedincov stáda. Nie je totiž prekvapením, že papagáje sú spoločenské vtáky a milujú vzájomnú komunikáciu. Keďže sú stádovými zvieratami, lietajú a kŕmia sa ako skupina, pričom spolu robia aj iné činnosti. Papagáje sú tiež korisťou iných zvierat, čo znamená, že sa ako skupina musia snažiť o prežitie. Nuž, ale tieto úžasné vtáky tiež nemajú prázdne hlavy. V skutočnosti, ak prekryjete graf veľkosti mozgu a telesnej hmotnosti papagájov s rovnakým grafom primátov, budú v dokonalej línii. Papagáje majú vzhľadom k svojmu telu naozaj veľký mozog.

Je však čas prejsť k našim dvom dnešným hrdinom, ktorí sa okrem rozprávania aj tak trochu pomaznali. Toto video sa z pochopiteľných dôvodov stalo veľmi rýchlo virálnym. A trúfame si napísať, že minútové video obsahuje viac romantiky ako nájdete v niektorých vzťahoch. Tak teda tu ho máte:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.