Bez ohľadu na to, čo si o celebritách myslíte, jednu vec im vytknúť nemožno. Asi všetci sa zhodneme na tom, že niektoré z tých najväčších svetových hviezd dokážu výrazným spôsobom pomáhať druhým, a to rôznymi formami. Uznanie si zaslúžia tí, ktorí si svoje bohatstvo a slávu si nenechávajú len pre seba, ale dokážu ho využiť v prospech iných. Všetky dobré skutky si skrátka zaslúžia uznanie.

Jedným z tých ľudí, ktorí venujú dôležitú časť svojho života pomoci druhým, je tiež Gary Sinise. Herec a hudobník, ktorého pravdepodobne najviac poznáte z filmov ako Forest Gump, Zelená míľa či Apollo 13. Avšak, tisíce ľudí Garyho poznajú práve vďaka jeho filantropickej práci. Tento chlapík najnovšie tvrdo pracuje na cti a pomoci americkým vojenským veteránom. Založil nadáciu Gary Sinise Foundation, ktorá slúži potrebám veteránov, ale aj ich rodín a celých komunít. „Aj keď nikdy nemôžeme urobiť dosť pre to, aby sme sa dokázali odvďačiť obrancom nášho národa, vždy môžeme urobiť aspoň niečo,“ uviedol Gary.

Jeden z programov, ktorému sa nadácia venuje, sa nazýva „Snowball Express“. Program bol spustený v roku 2017 a jeho cieľom je oceniť padlých amerických vojakov tým, že ich deti môžu bezplatne navštíviť jedno z najmagickejších miest na svete – Disneyho svet, resp. Disneyland. Tento zábavný park navštívilo zadarmo až 1750 detí. Na podujatí dostali všetci pozostalí členovia rodiny pamätné kolíky, ktorými si uctili padlých vojakov a ochrancov národa. Na úctu a spomienky slúžilo taktiež 600 amerických vlajok. „Najdôležitejšie na tejto akcii je to, že sa tieto deti necítia osamote. Vzniklo tu veľa priateľstiev, ktoré im pomáhajú aj vo svojom každodennom živote,“ povedal Gary.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.