Miestni obyvatelia Indonézie nedávno odchytili 4,5 metrov dlhého „démonského krokodíla“ a bol taký ťažký, že ho musel odniesť buldozér. Pasce založili šikovní dedinčania, ktorí žijú v blízkosti rieky Kayubesi na ostrovoch Bangka Belitung po tom, čo zviera údajne zaútočilo na niekoľko ľudí.

50-ročný krokodíl bol uväznený v sieťach priviazaných k čepeliam ostrým ako britva. Zamestnanci Strediska ochrany prírody Bangka Belitung prišli k nemu po jeho smrti a prekvapivo zistili, že plaz nemá zuby! Septian Garo, vedúci spomínaného strediska, potom rokoval s miestnymi obyvateľmi a umožnil im robiť s telom krokodíla s hmotnosťou 500 kg čo uznajú za vhodné. Tí totiž naliehali, aby s ním mohli vykonať náboženský obrad. Keďže sú miestni veľmi poverčiví, tak trvali na tom, aby sa mu sťala hlava a pochovala oddelene od tela, aby sa tak krokodíl nemohol „vrátiť a prenasledovať ich“.

Septian ďalej vysvetlil: „Existuje presvedčenie, že krokodíl by sa nemal z dediny brať preč, pretože je to démon.“ Pred samotným odrezaním hlavy ešte miestni vykonávajú špecifický rituál. Aj keď existujú pochybnosti či tento konkrétny krokodíl vážne niekomu ublížil, keďže nemal zuby, tak sa zdá, že takmer áno. Existujú totiž viacerí ľudia, ktorí potvrdili, že daný krokodíl na nich naozaj zaútočil. Potvrdila to aj matka trojročného syna, ktorá vypovedala, že počula krik syna a keď k nemu pribehla, tak videla ako ho krokodíl ťahá. Hrdinská matka však neváhala a syna z krokodílej papule vlastnoručne vytiahla.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.