studenti

Študentský život vie byť často náročný. A to nie je len po stránke vzdelávacej ale aj po stránke finančnej. Preto študenti z celého sveta čoraz častejšie siahajú po tzv. študentských pôžičkách. Študenti je skupina, ktorá  nič nevlastní a často nemá ani pravidelný stabilný príjem a tak nemá veľmi čím ručiť, že pôžičku naozaj splatí.

Preto je častým výsledkom vysoký úrok. Čínske online spoločnosti, ktoré takéto pôžičky poskytujú sa rozhodli „prinútiť dlžníkov splácať“ svojským spôsobom  a to tak, že každý študent, ktorý si u danej spoločnosti požičia peniaze musí predtým ako dostane akékoľvek peniaze poslať svoju nahú fotografiu danej spoločnosti.

A to nie je všetko aby si spoločnosť vaše splácanie poistila musíte vydoklatovať spolu s nahou fotografiou aj vaše priezvisko a adresu. Spoločnosťami sa však aktívne zaoberá čínska vláda kedže ide hlavne o firmy, ktoré fungujú načierno.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.