Už ste možno zachytili informáciu, že v čínskom Pekingu postavili najväčšie letisko na svete. A ak nie, tak odteraz to už viete a nielen to, ponúkneme vám aj zopár fotografií. Toto letisko bolo postavené špeciálne na uľahčenie prepravy rastúceho množstvu pasažierov v hlavnom meste Číny. Očakáva sa, že do roku 2025 pojme vyše 70 miliónov cestujúcich ročne.

Letisko prezývajú „Hviezdica“, pričom niet divu, že má najväčší terminál na svete. Nachádza sa 46 km južne od centra Pekingu a v súčasnosti má rozlohu 700 000 metrov štvorcových s terminálovou plochou 80 000 metrov štvorcových. Áno, v súčasnosti, pretože už teraz existujú plány na jeho rozšírenie, aby v budúcnosti mohlo obslúžiť až 100 miliónov cestujúcich ročne. Hlavná budova terminálu bola dokončená 13. júna, 4 roky od začatia výstavby. Má 4 samostatné podlažia špeciálne navrhnuté na uľahčenie toku prichádzajúcich a odchádzajúcich cestujúcich. Terminál obsahuje veľkú luxusnú nákupnú zónu a kaviarne. Na konci každej haly je dokonca päť tradičných čínskych záhrad. 

Viac záberov uvidíte na tomto videu:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.