S prázdnym žalúdkom sa predsa nedá vyhrať žiadna bitka. Podľa historikov jedna rímska légia musela denne skonzumovať až 120 oviec, križiaci konzumovali mäso a obilie, zatiaľ čo Napoleonovi vojaci väčšinu času trpeli hladom.

Moderná doba však prináša úplne iné príbehy. Úhľadne balené a super-kompaktné vojenské potravinové balíčky sú ľahkým spôsobom, ako zabezpečiť potrebnú výživu pre týchto ľudí. Ukázalo sa však, že každá krajina má svoje vlastné špecifické jedlo pre svojich vojakov v prvej línii. Vďaka youtuberovi menom David Hong, teraz vieme, čo presne môžu chuťové poháriky armádnych vojakov očakávať, keď do armády vstúpia. 

A ako vyzerajú potravinové prídely pre vojakov v jednotlivých krajinách sa už dozviete na nasledujúcich fotografiách.

Rusko

Spojené kráľovstvo

Francúzsko

Taliansko

Nemecko

Kanada

Chorvátsko

Poľsko

USA

Litva

Kazachstan

Ukrajina

Španielsko

Čína

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

  1. Pekne porovnania.Na YT sa dá nájsť množstvo videí na túto tému.Keby ste videli SVK armádnu potravinovú dávku,v porovnaní s týmito,asi by ste boli v šoku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.