Pan Prstenov
Foto: Wikia ( Free Licensing)

Epická trilógia Pán Prsteňov je známa nielen vďaka skvelým hereckým výkonom ale aj nezabudnuteľnej atmosfére Stredozeme, ktorú dotvárali naozaj epické zvukové efekty.  Aj keď mnoho zvukových efektov vzniklo medzi 4 stenami, našli sa aj také, ktoré vznikali v naozaj zvláštnych podmienkach a situáciach.

Zvuk skandovania armády Uruk-hai – Sarumanovej armády v Dvoch Vežiach vznikol počas kriketového zápasu medzi Anglickom a Novým Zélandom .

Režisér Peter Jackson využil prestávku medzi zápasmi aby nahral 20 000 burácajúcich fanúšikov, ktorý sa vo filme stali zúrivou armádou škretov.

Ozvena v časti, kde vstupovali hrdinovia do Morie bola zase nahraná v opustených tuneloch Nového Zélandu. Na niektoré scény zase využili opustené cintoríny.

Zvuk armády môžete počuť cca od 35 sekundy

 

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.