Chlapík z Číny sa zaujíma o blahobyt mačiek, ktoré bohužiaľ nemajú domov. Vo svojom rodnom meste – Pekingu, nedávno postavil jedinečný a nadčasový útulok pre mačky. Wan Xi je počítačový inžinier, ktorý bol vždy oddaným milovníkom zvierat. Častokrát kŕmi túlavé mačky a poskytuje im vodu. Počas tejto chladnej zimy posunul svoju starostlivosť na ešte vyššiu úroveň. Vďaka nemu teraz majú túlavé mačky bezpečné a teplé útočisko.

Foto od boredpanda

Wan sa chcel dozvedieť o podmienkach túlavých mačiek viac, a tak sa spojil s dobrovoľníkmi pracujúcimi v tejto oblasti. Zistil, že mnoho túlavých mačiek sa nedožije viac ako dva roky, a to najmä kvôli nedostatku lekárskej starostlivosti. Mnohé z nich totiž trápia choroby, ktoré si vyžadujú zdravotnú pomoc. Zozbierané údaje tiež ukázali, že iba štyri z desiatich mačiek dokáže prežiť chladnú zimu. Odhaduje sa, že v uliciach Číny žije až približne 40 000 mačiek-bezdomovcov. Keď sa tieto informácie dozvedel Wan, rozhodol sa, že je načase konať.

Foto od boredpanda

Tento chlapík vytvoril high-tech prístrešok, ktorý môže byť využitý aj ako dočasná veterinárna klinika. Teplota vo vnútri je nastavená na 27°C a vstup je dovolený iba mačkám, čo dokonca dokážu zaručiť špeciálne kamery s rozpoznávaním tváre. Inteligentné kamery dokážu navyše zistiť a poukázať na prípadné zdravotné problémy. Samostatný “útulok” je riadený tímom dobrovoľníkov. Údaje o každom jednom zvierati sa pravidelne aktualizujú a dobrovoľníci dostávajú oznámenia priamo do svojich kancelárií v prípade, že je niektorá mačka chorá. Okrem jedla a vody tam tieto zvieratá nájdu aj hračky. Je to naozaj geniálny vynález.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť