Chlapík z Číny sa zaujíma o blahobyt mačiek, ktoré bohužiaľ nemajú domov. Vo svojom rodnom meste – Pekingu, nedávno postavil jedinečný a nadčasový útulok pre mačky. Wan Xi je počítačový inžinier, ktorý bol vždy oddaným milovníkom zvierat. Častokrát kŕmi túlavé mačky a poskytuje im vodu. Počas tejto chladnej zimy posunul svoju starostlivosť na ešte vyššiu úroveň. Vďaka nemu teraz majú túlavé mačky bezpečné a teplé útočisko.

Foto od boredpanda

Wan sa chcel dozvedieť o podmienkach túlavých mačiek viac, a tak sa spojil s dobrovoľníkmi pracujúcimi v tejto oblasti. Zistil, že mnoho túlavých mačiek sa nedožije viac ako dva roky, a to najmä kvôli nedostatku lekárskej starostlivosti. Mnohé z nich totiž trápia choroby, ktoré si vyžadujú zdravotnú pomoc. Zozbierané údaje tiež ukázali, že iba štyri z desiatich mačiek dokáže prežiť chladnú zimu. Odhaduje sa, že v uliciach Číny žije až približne 40 000 mačiek-bezdomovcov. Keď sa tieto informácie dozvedel Wan, rozhodol sa, že je načase konať.

Foto od boredpanda

Tento chlapík vytvoril high-tech prístrešok, ktorý môže byť využitý aj ako dočasná veterinárna klinika. Teplota vo vnútri je nastavená na 27°C a vstup je dovolený iba mačkám, čo dokonca dokážu zaručiť špeciálne kamery s rozpoznávaním tváre. Inteligentné kamery dokážu navyše zistiť a poukázať na prípadné zdravotné problémy. Samostatný „útulok“ je riadený tímom dobrovoľníkov. Údaje o každom jednom zvierati sa pravidelne aktualizujú a dobrovoľníci dostávajú oznámenia priamo do svojich kancelárií v prípade, že je niektorá mačka chorá. Okrem jedla a vody tam tieto zvieratá nájdu aj hračky. Je to naozaj geniálny vynález.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.