Jedinečný švédsky ľadový hotel opäť otvoril svoje brány. Nájdete tam 15 tématických apartmánov a úžasne magické prostredie. Každý rok od roku 1989 stavajú tento Icehotel v obci Jukkasjarvi, 200 km severne od arktického kruhu.

Foto od youtube

Tento rok použili umelci a dizajnéri 30 000 metrov kubických snehu a ľadu. Okrem unikátne navrhnutých luxusných apartmánov, je v ponuke aj sála vhodná na ľadové slávnosti a tiež hlavná sála, kde zas uvidíte impozantné lustre s 1 000 ručne leštených ľadových kryštálov. Konkurencia na stavbu hotela bola naozaj veľká. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 150 projektov. Porota si vybrala 15 tímov, ktoré pozostávali z 34 umelcov z 13 krajín. Porota, ktorá o tom rozhodovala, taktiež pomáhala so stavbou tohto diela. Začali 14. decembra.

Foto od youtube
Foto od youtube

Izbu s názvom ‚Living Ocean Suite“ navrhlo britské duo – Jonathan Paul a jeho dcéra Marnie Green. Je zvláštna, pretože zobrazuje tajuplný podmorský svet inšpirovaný negatívnymi účinkami zmeny klímy a nadmerným výlovom, ktorý znázornili pomocou ľadových vyrezávaných koralov, škrupín a rýb. Marnie sa k tomu vyjadrila takto: „K tvorbe izby nás inšpirovali klimatické zmeny a nadmerný rybolov, ktoré ovplyvňujú naše oceány.“

Foto od youtube

Každá izba sa nesie v nejakej zaujímavej téme. Pracovalo na tom veľmi veľa ľudí a do každého diela vnukol každý jedinec svoj nápad, ktorý je originálny. No ako sa hovorí: lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.

Foto od youtube

Arne Bergh, riaditeľ spoločnosti Icehotel, povedal: „Bola to veľká výzva pre porotu vybrať si 15 víťazných návrhov, ale s výberom sme veľmi spokojní. Túto zimu môžu naši hostia vstúpiť do úžasnej krajiny divov a preskúmať všetko, od hlbokých morí cez lesy až po neuveriteľné oblohy. Každú zimu síce hovorím, že je to najlepší ľadový hotel, no môžem s čistým svedomím povedať, že tento rok tomu tak určite je!“

Foto od youtube

Navyše, ponúkajú aj zaujímavé aktivity ako arktické jogy, bežecké lyžovanie, sauny Aufguss či workshopy o najlepšom cvičení v arktickom prostredí. Icehotel bude otvorený do marca budúceho roka. Tak čo, viete si predstaviť krajšie a originálnejšie zimné dobrodružstvo?

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.