Táto zamračená žaba nie je v skutočnosti taká sklamaná a smutná ako vyzerá na fotografiách. Ide o čiernu dažďovú žabu, ktorá sa odborne nazýva Breviceps fuscus. Je to naozaj zaujímavý druh žaby.

Tieto žaby sa vyskytujú iba na južných svahoch Cape Fold Belt v Južnej Afrike, a to vo výškach do 1 000 m. Sú to zároveň tvory, ktoré nepotrebujú otvorenú vodu. Ľudia na internete si tieto malé žaby zamilovali nielen pre ich výraz tváre. Ide o to, že kvákajú asi tak ako taká kačička, s ktorou sa kúpu vaše deti alebo ako pískajúca hračka vášho psa. Keď sa cítia v ohrození, nafúknu sa a ich telo sa okamžite zväčší, čím sa taktiež stávajú agresívnejšie.

Prikladáme video, ktoré odporúčame popočúvať:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.