Každý z nás má nejaké jedinečné črty – menšie oko, krivý prst, dlhý krk, či iné špecifické znaky, ktoré vás odlišujú od iných ľudí. Nuž a táto fenka je taktiež jedinečná. Má extrémne dlhý ňufák, ktorý meria viac ako 30 cm. Majitelia tvrdia, že pokojne môže byť v tomto nositeľkou svetového rekordu.

Pár z Richmondu, Lily a Savannah, si fenku adoptovali ešte v roku 2018. Vtedy bola iba šteňa a nikto ani netušil ako bude vyzerať v dospelosti. Len nedávno oslávila svoje druhé narodeniny. „Vždy sme dúfali, že sa podelíme o šťastie, ktoré nám Eris priniesla do nášho domu a celkovo do života,“ vyjadrili sa majitelia. A teraz sa im to podarilo, keďže fotografie fenky zdieľajú na Instagrame, kde majú už množstvo fanúšikov.

Toto psie plemeno, ktoré sa nazýva Barzoj, pochádza z Rusau a bolo vyšľachtené v 17. storočí. Aristokracii sa páčilo pre svoj osobitý vzhľad a mimoriadne dobré poľovnícke schopnosti, pretože v tej dobe sa často organizovali veľké poľovnícke akcie. Barzoj doslova znamená „rýchly“. Samec dosahuje výšku 75 – 85 cm a váži do 45 kilogramov, pričom samica má o 10 cm menej a váži 25–40 kilogramov. Zvyčajne sú veľmi tiché, pretože príliš neštekajú a dobre sa prispôsobujú prímestskému životu. Je to zaujímavé plemeno s jedinečným výzorom. 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.