Sarah Gray, 31-ročná lekárka, ktorá je známa svojimi mnohopočetnými tetovaniami sa vďaka daným ozdobám na tele preslávila po celom svete. Ide zrejme o najpotetovanejšieho lekára a je tiež dôkazom toho, že knihu nemôžete posudzovať podľa jej obalu. Kreatívne sebavyjadrenie skrátka neznamená, že nemôžete byť dobrým doktorom. Navyše, jej nezvyčajný vzhľad jej niekedy dokonca pomáha pri práci s pacientmi.

Sarah sa sama o sebe vyjadrila, že je tá najfarebnejšia lekárka pracujúca v nemocnici Royal Adelaide Hospital. Nedávno dokončila školu a je práve na najlepšej ceste stať sa ortopedickou chirurgičkou. Ako bývalá modelka časopisu Inked Magazine Australi /New Zealand, ale aj iných sa Sarah stala populárnou už pred rokmi. Momentálne má na sociálnych sieťach tisíce sledovateľov. Počas toho, ako robila modelku bola tiež študentkou lekárskej fakulty v Adelaide, ktorú absolvovala iba minulý rok. O túto prácu sa už zaujímala ako dieťa, pretože jej otec bol lekárom a zároveň jej najväčším vzorom.

Mladučká doktorka prezradila, že svoje prvé tetovanie si dala, keď mala iba 16 rokov a teraz je nimi pokrytá takmer všade, od hlavy až k päte, s výnimkou tváre. Sarah však priznáva, že nikdy netúžila po toľkých ozdobách tela. Pôvodne to bol malý vytetovaný obrázok, ktorý znamenal dôležité obdobie jej života a bol od konkrétneho umelca. Potom sa však nechala uniesť myšlienkou kreatívneho vyjadrenia sa prostredníctvom týchto umeleckých diel.

V komentovaní toho, ako jej nezvyčajný vzhľad ovplyvňuje prácu, Sarah odpovedá, že niekedy je skutočne veľmi dobrým objektom na rozhovor, najmä pre tú mladšiu generáciu a snaží sa búrať predsudky. Firemná politika v lekárskej oblasti zakazuje útočné tetovanie, Sarah však také nemá. Pravidlá by sa možno mohli líšiť v súkromných zdravotníckych strediskách, ale táto mladá doktorka pri práci vo verejnej nemocnici zatiaľ žiadne problémy s tým spojené nemala.

Pokiaľ ide o vzťahy s kolegami, Dr. Gray pripúšťa, že sa nikdy necítila diskriminovaná, pretože v medicíne je najdôležitejšou vecou to, akou kvalitnou ste odborníčkou. Jej vzhľad doposiaľ nijako neohrozil jej profesionálny potenciál. Aj keď táto mladá lekárka kvôli svojmu vzhľadu nikdy nebola nejako šikanovaná, tak predsa len sa podelila o svoje skúsenosti s jemnou formou diskriminácie. Jedného dňa plánovali Sarah a jej manžel zájsť na obed, ale boli požiadaní, aby opustili miesto kvôli ich „neviditeľnej politike tetovania“. Mladá lekárka považuje za veľmi prekvapujúce, že v modernom svete sú ľudia ešte stále posudzovaní podľa ich vzhľadu.

Sarah Gray si však žije svoj šťastný život. Je jednou z najvýraznejších modeliek v austrálskej tetovacej komunite a povzbudivým príkladom toho, že ani telo, takmer úplne pokryté tetovaním, nie je prekážkou na ceste k tomu, aby sa stala veľkou a uznávanou chirurgičkou. A my jej držíme palce.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.