Aj medzi zvieratami existujú albíni. Príkladom je táto korytnačka, ktorá sa navyše narodila so srdcom bijúcim mimo svojho tela. Odborníci jej síce nedávali veľkú šancu na prežitie, no zdá sa, že je to veľká bojovníčka a jej stav sa zlepšuje. Toto malé zvieratko, ktoré dostalo veľmi výstižné meno „Nádej“, má taký zriedkavý zdravotný stav, ktorý doteraz vo veterinárnej medicíne nebol poznaný.

Foto od youtube

Podobný stav sa u ľudí ektopický cordis a postihuje približne jedno z 126 000 narodených detí. Jej majiteľ, 29-ročný majiteľ Mike Aquilina, známy ako AquaMike, sa stará o Albino Pinkbelly Sideneck vo svojom dome v New Jersey. „Nádej vplýva na môj život mnohými spôsobmi, ktoré u mňa vyvolávajú silné emócie. Je taká malá a taká krehká, no zároveň taká nebojácna,“ povedal hrdý majiteľ.

Foto od youtube

Ako sa sám vyjadril, toto malé stvorenie zmenilo jeho život k lepšiemu už v takom krátkom čase, odkedy je na svete. Nemá špeciálny návod na to, ako sa o toto jedinečné zviera starať, no poskytuje jej skutočne mimoriadnu opateru. Zdá sa však, že Nádej budú musieť v blízkej budúcnosti držať od ostatných korytnačiek čo najďalej. „Udržujem jej extra čistú vodu a snažím sa ju udržovať v čo najlepších podmienkach.“

Foto do youtube

Všetky potravinové a zdravotnícke potreby dodáva malej korytnačke spoločnosť ZooMed Laboratories. V súčasnej dobe neexistujú žiadne možnosti takej operácie, ktorá by napravila jej netradičný stav a uchránili ju pred nebezpečenstvo, ktoré srdce nachádzajúce sa na povrchu jej tela predstavuje. Korytnačka musí nateraz vyrastať v izolácii a s dodatočnou ochranou.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.