Dom na stračej nôžke sa väčšinou vidí len v rozprávke. No zdá sa, že má aj reálnu podobu. Ohromujúca chata v Spojenom kráľovstve je s výškou takmer 22 metrov jednou z najvyšších chát v celej krajine. Postavená bola na začiatku 20. storočia a pôvodne ju navrhli tak, aby skryla starú vodnú vežu v dedinke. Býval v nej aj autor a básnik Malcolm Mason. Túto jedinečnú stavbu nájdete v Suffolku.

Foto od youtube
Foto od youtube

Dnes je to obývaný „rozprávkový domov“ Sylvie Le Comber. Tá ho prerobila iba zvnútra. V interiér totiž nájdete desiatky víl. Víly sú roztrúsené po celom dome ako pocta pani Masonovej, ktorá ich uviedla vo svojich spisoch. Táto 78-ročná obyvateľka domu sa vyjadrila takto: „Odkedy som kúpila tento dom v roku 1976, takmer vôbec som ho nezmenila. Dom vyzerá takmer identicky, ako v roku 1922.“

Foto od youtube
Foto od youtube

Tento 5-podlažný dom ponúka päť izieb – dve s manželskými posteľami, tri s dvoma lôžkami, tri kúpeľne, salónik, jedáleň a jedna miestnosť sa nachádza na vrchole, kde bola predtým umiestnená nádoba na vodu. V rámci súkromného pozemku je k dispozícii aj tenisový kurt.

„Je to smiešne, pretože počet víl, ktoré mám, sa neustále zvyšuje,“ Povedala Sylvia. „V okolí môjho domu mám viac ako 30 víl, ktoré majú rôzne tvary a veľkosti. Pred domom sú umiestnené tiež huby a tie deti milujú. Predstavujú si totiž, že vily lietajú po okolí a sadajú na tieto huby,“ dodala.

Majiteľka tvrdí, že sa teší malým návštevníkom, ale príjazdu celým rodinám.

Pozrite si krátke video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.