Ameerah Al Taweel je 33-ročná princezná zo Saudskej Arábie, ktorá svojou túžbou urobiť tento svet lepším miestom inšpiruje skutočne každého. To, čo všetko urobila a stále pre tento svet robí, je obdivuhodné, a preto sme sa rozhodli podeliť sa s niektorými jej činmi aj s našimi čitateľmi.

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Pondělí 8. dubna 2019

Princezná Ameerah je krásna, sebavedomá, odvážna a cieľavedomá žena. Toto sú zrejme tie vlastnosti, ktoré ju vystihujú najviac. Venuje sa humanitárnym problémom nielen v Saudskej Arábii, ale po celom svete. Počas svojho života už navštívila viac ako 70 krajín, aby pochopila, aké problémy ľudí trápia a pomohla s ich riešením. Mladá princezná sa snaží bojovať najmä proti chudobe a pomáhať so zmierňovaním následkov rôznych katastrof.

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Středa 26. září 2018

Aktívne pôsobí v charitatívnych organizáciách, zriadila svoju organizáciu v západnej Afrike, poskytla pomoc obetiam povodní v Pakistane, otvorila Centrum islamských štúdií na univerzite Cambridge a viedla misiu na pomoc Somálsku. Bola jednou z vôbec prvých žien svojej krajiny, ktorá odmietla abayas – čiže dlhé voľné šaty, ktoré pokrývajú celé telo a začala nosiť bežné “európske” oblečenie, ktoré pozná každý z nás. Toto sú len niektoré z jej obrovských činov, ktoré sú inšpiráciou pre všetkých, najmä vplyvných ľudí, ktorí dokážu tomuto svetu pomôcť viac, ako bežní ľudia s oveľa menšími peňažnými možnosťami či vplyvom.

Eid mubaraak to all muslim around the world

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Úterý 21. srpna 2018

Avšak to, v čom sa líši jej spôsob života princeznej od toho tradičného spôsobu, je viacero vecí. Šoféruje auto, má vysokoškolské vzdelanie získané v Spojených štátoch a titul v ekonomickom odbore. Princezná si myslí a zdôrazňuje, že všetky ženy v tejto moslimskej krajine by mali mať právo vybrať si v týchto otázkach absolútne slobodne a snaží sa za ich práva bojovať. Ameerah je dokonalým príkladom osoby, ktorá kombinuje neuveriteľnú krásu, zdravú myseľ a láskavé srdce. Presne takýto ľudia jednoznačne a bez diskusie robia tento svet lepším miestom.

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Neděle 3. září 2017

Zveřejnil(a) Ameerah AlTaweel dne Pátek 8. září 2017

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť