Julie Deane bola odhodlaná zarobiť toľko peňazí, aby zaplatila lepšiu školu pre svoju šikanovanú dcéru. No vyučovanie na súkromnej škole pre jej obe deti by stálo neuveriteľných 31 000 dolárov, tak potrebovala vymyslieť spôsob, ako zarobiť viac peňazí.

Photo by youtube

Pri jej ceste k úspechu musela prekonať rôzne prekážky, ale železná vôľa a odhodlanie jej pomohli prekonať každú jednu výzvu, ktorá jej stála v ceste.

Chopila sa šance a vytvorila vlastný podnik. Táto matka z Cambridge predtým pracovala ako účtovníčka. Vytvorila si zoznam všetkých vecí v ktorých by mohla byť dobrá a mohla by dosiahnuť úspech. Keďže nikdy nemala rada lacné a škaredé školské batohy, rozhodla sa, že sa pokúsi vytvoriť vlastné a odhodlala sa investovať 775 dolárov do rozbehnutia biznisu.

Ako prvé, vyrobila jeden prototyp poskladaný z krabičiek od cereálii a hnedého papiera. Potom vytvorila logo pre svoju firmu. Namiesto zamestnávania ďalších ľudí si na pomoc zavolala svoju najdôveryhodnejšiu osobu, ktorou je jej pracovitá matka.

Neskôr začala volať do školského obchodu každú pol hodinu celé dva dni, aby sa dozvedela meno dodávateľa, ktorý im dodáva tovar. Akonáhle pracovník prestal odporovať pretrvávajúcim žiadostiam matky, dal jej požadované meno firmy a začala platiť tejto firme za výrobu vlastného dizajnu.

V priebehu dvoch dní Deane vytvorila vlastnú webovú stránku. Dva roky dostávala objednávky na školské tašky zväčša iba od rodiny a priateľov. 

No v roku 2010 poslala niekoľko jej najfarebnejších návrhov módnym blogerom, ktorí sa zúčastňovali na New York Fashion Week. Nemohla si dovoliť odletieť tam pretože na to nemala peniaze, ale stále dúfala, že jej návrhy oslovia nejakých nových zákazníkov.

Po tejto legendárnej udalosti zostala Deane šokovaná. Zaplavilo ju viac ako 16 000 objednávok. 

Spoločnosť, ktorá vyrábala tieto tašky už nebola dostatočné veľká na to, aby splnila takýto masívny príliv objednávok, a tak sa obrátila na väčšiu spoločnosť kvôli jej výrobným potrebám. Až do chvíle, kedy zistila, že miestna firma predáva jej výrobky za zlomok ceny. Pri konfrontácii s týmto problémom jej vlastník spoločnosti oznámil, že nemá inú možnosť ako to akceptovať a spolupracovať s nimi.

„Toto ma podráždilo,“ povedala CNBC. „Ale ďalšia veta bola už skutočne zrážajúca:‘ Pretože ste hlúpa žena a neviete o výrobe nič.‘

O niekoľko týždňov neskôr sa mu potom Deane tak trochu pomstila. Hneď ako vybavila priestory v sklade a najala zamestnancov počnúc týmto manažérom, ktorý ňou vtedy pohrdol.

O niekoľko rokov neskôr sa stala Deane generálnou riaditeľkou spoločnosti Cambridge Satchel Company. Táto módna značka má teraz hodnotu viac ako 65 miliónov dolárov.

Photo by youtube

Jej peňaženky už nosili desiatky osobností, ako napríklad Zooey Deschanel, Alexa Chung alebo Taylor Swift. Okrem stretnutia s anglickou kráľovnou, jej spoločnosť privítala tiež spoločnosť Google. Cambridge Satchel má v Spojenom kráľovstve päť rôznych obchodných pobočiek s čistou hodnotou 65 miliónov USD.

Okrem iného jej dcéra Emily neskôr začala navštevovať súkromnú školu a už nikdy nebola obeťou šikanovania.

Zdroj: goodnewsnetwork

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.