Keďže sú ľudia stále veľmi opatrní pri zhromažďovaní sa na verejných miestach, niektoré atrakcie museli premýšľať o tom, ako prilákať viac ľudí tak, aby boli v bezpečí. V zoo San Antonio sa rozhodli nainštalovať repliky niektorých zvierat v ich životnej veľkosti pomocou LEGA. Túto výstavu si ľudia môžu pozrieť aj bez toho, aby opustili svoje auto.

Výstavu s názvom „Wild Connections“ vytvoril slávny newyorský umelec Sean Kenney, ktorý je tiež certifikovaným LEGO špecialistom. Na výstave sa nachádza vyše 30 sôch vytvorených z viac ako troch miliónov kusov tehličiek. Ide o zvieratá ako sú pandy, lemury, korytnačky, vtáky, pávy, orly a dokonca aj hmyz. Každý kus je jedinečný a jeho vytvorenie si vyžadovalo veľa času a trpezlivosti.

Napríklad vytvorenie mladých pánd trvalo 405 hodín a umelec ich postavil z 53 460 tehličiek, zatiaľ čo taká stavba sochy orla bielohlavého trvala 184 hodín a vyžiadala si 42 198 tehál. „LEGO bolo a vždy je veľkou časťou detstva mnohých detí. A teraz si ho v takomto rozsahu môžu užiť v zoo celé rodiny,“ povedal Tim Morrow, prezident a generálny riaditeľ Zoo San Antonio. „Tieto obrovské diela sú dokonalými doplnkami v našej zoo,“ dodal.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.