teddy_roosevelt_speech-586x293

14. Októbra v roku 1912 bol Teddy Roosevelt počas svojho prejavu v Milwaukee postrelený. Zaujímavé však bolo, že niekto atentátnikovi drgol do ruky a namiesto hlavy ho trafil priamo do hrude. Náboj spomalil 50 stranový prezidentský prejav a jeho oceľové puzdro na okuliare.

To že je postrelený si Roosevelt uvedomil až keď si siahol do kabátu a zacítil na prstoch krv. Náboj nezasiahol žiaden dôležitý orgán a tak sa Teddy rozhodol pokračovať. Požiadal publikum, aby sa utíšilo a so svojím prejavom pokračoval ďalšiu hodinu.

 

Prestrelený prejav a obal na okuliare600px-tr_assissination_bullet_damage-e1350188785844 John Schrank – atentátnik a jeho revolvertumblr_inline_og4v01vvpz1sjh1ps_500

Snímok hrude
tumblr_inline_og4uxzqbf71sjh1ps_500

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.