Či už sú to fúzy alebo vrásky okolo lakťov, nie je to okolnosť, ktorá z nás robí menej pekných ľudí. Je to, naopak, niečo unikátne, čo z nás robí ešte jedinečnejšie osoby.

1. Fúzy

Ženy aj muži sa rodia s ochlpením – aj s tým na tvári. Tak prečo by mal ženy znepokojovať jeho nadmerný rast?

2. Asymetrická tvár

Symetrickú tvár má len niečo cez 2% svetovej populácie. Mať asymetrickú tvár je preto úplne normálne, takže ak si robíte starosti, že je vaše pravé obočie vyššie ako to ľavé, už viac nemusíte.

3. “Zvráskavené” prsty

Je to výsledok zmenšenia ciev. Po nejakom čase vo vode začne váš nervový systém posielať cievam impulzy a vaše telo na to reaguje. Strata objemu krvi vám cievy stiahne a koža “zvráskavie”.

4. Kratší prst

Ak je prst a necht menší ako jeho dvojča na druhej ruke, nazýva sa to brachydaktýlia. Je to genetická vlastnosť, nie je však nijako nebezpečná.

5. Chlpaté ruky

Mnoho žien premýšľa, či si majú holiť ruky. Malo by to byť len a len vaše rozhodnutie, pretože ženskosť a mužskosť sa nemeria percentom ochlpenia na vašom tele.

6. Vrásky okolo lakťov

Ovisnutá koža okolo lakťov je úplne normálna. Dovoľuje vašim kĺbom hýbať sa. So zvyšujúcim sa vekom je naša pokožka ovisnutejšia a ak vás to trápi, poriadne ju hydratujte.

7. Medzierka medzi zubami

Dokonalosť je veľmi individuálna. Nie je nikde napísané, že nemôžete mať medzi zubami medzierku. Je to všetko len vec pohľadu. Spomeňte si na celebrity, ktoré ju majú – napríklad Dakota Johnson a Vanessa Paradis.

8. Strie

Ak ich máte, pravdepodobne ste zažili:

  • rýchly rast v období puberty,
  • tehotenstvo,
  • rýchlu stratu alebo nárast váhy,
  • rýchly nárast svalov.

Naozaj sa nemusíte trápiť len preto, že vaše telo nevyzerá ako to na obálke magazínu. Dôležité je vaše zdravie.

9. Materské znamienka

Materské znamienka môžeme mať kdekoľvek – na tvári, očiach, ušiach atď. Sú krásnym symbolom jedinečnosti, je však potrebné si ich nechať kontrolovať lekárom.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.