Mladý kanadský chlapec trpí dyslexiou, no dokazuje, že aj napriek jeho chorobe dokáže veľké veci. 9-ročný Benjamin Russo nedávno urobil video, v ktorom vidieť masívny portrét svetovej hviezdy a ňou je John Cena. Jeho portrét vytvoril za pomoci až 750 Rubikových kociek.

Dokončenie zložitého majstrovského diela trvalo Benjaminovi dokopy iba päť hodín práce. Napriek tomu, že chlapcova dyslexia mu vždy sťažovala čítanie a aj písanie, vždy mal talent na zapamätanie a kopírovanie vzorov neuveriteľnou rýchlosťou. Benjaminova matka Melanie Russo sa vyjadrila, že jeho zvýšený zmysel pre priestorové vedomie je súčasťou toho, čo mu uľahčuje vyriešiť Rubikovú kocku. V skutočnosti dokáže tento šikovný chlapček dokončiť jednu stranu Rubikovej kocky do dvoch sekúnd!

„Dyslexia nie je moje postihnutie,“ povedal k svojej chorobe Benjamin. „Dyslexia je moja superschopnosť“, dodal. Aj z týchto slov je jasné, že mladík má silnú vôľu a že s chorobou sa naučil žiť. Na videu nižšie síce priznal, že je niekedy naozaj frustrovaný a necíti sa vôbec dobre, ale aj táto choroba má podľa neho isté výhody. Chlapec si totiž myslí, že vďaka tejto chorobe dokáže úžasne veci.

Pozrite si zaujímavé video, ktoré v zrýchlenej verzii ukazuje ako chlapček na tomto obraze pracoval:

 

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.