Každý z nás preferuje iné bývanie. Jedni bývajú v byte, iní v dome. Úplne bežná vec. Ale kto by chcel bývať v dome či byte, keď môže mať rovno hrad? Toto si zrejme povedal tento chlapík, ktorý chcel trochu vybočiť z normálneho života. Marcio Matolias, tiež známy ako „kráľ Marcio“, žije v pieskovom hrade, ktorý si sám postavil, už 22 rokov.

Photo by youtube
Photo by youtube

Jeho hrad sa nachádza na nádhernej pláži v Rio de Janiero v Brazílii. Keďže býva tak, ako býva, jeho náklady na život nie sú vysoké, keďže nájomné za bývanie má úplne zadarmo. Je to totiž veľkou výhodou, pretože priemerná cena nájomného v tomto meste je vyššia ako priemerný príjem.

Marcio zarába peniaze predajom kníh a prijíma aj dary od turistov, ktorí si často fotografujú jeho domov. Keď nepracuje na svojom piesočnom sídle, prezradil, že si rád zahrá golf na pláži a taktiež rád číta.

Photo by youtube

Marcio si pripravuje jedlo pomocou jednoduchého prenosného sporáku a za sprchu, ktorá sa nachádza na druhej strane ulice si platí. Aj keď počasie často zničí jeho hrad, hovorí, že má rád takúto dočasnú povahu domova, ktorá ho chráni pred tým, aby bol materialistický či majetnícky.

Muž priznal, že jeho veľkým snom je vlastniť raz vlastné umelecké štúdio, no nateraz je spokojný aj s tým, že bude aj naďalej kráľom svojho zámku.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.