Čo vidíte pri pohľade na starú vidličku, skrutku, nepotrebné náradie a iný takýto materiál určený na vyhodenie? Väčšina z nás vidí v týchto veciach niečo, čo patrí na skládku alebo do šrotu. Brian Mock je však iný prípad. Mnohí ho považujú za akéhosi kovového revolucionára, ktorý mení nepotrebné materiály na veľkolepé umelecké diela.

Tento talentovaný americký umelec so sídlom v Aloha, štát Oregon, skúma umenie kreslenia, maľby a rezbu dreva už od svojho útleho veku. Úžasné tvorivé schopnosti rozvíja od 90. rokov. Po tom, ako sa naučil zvárať začal v kombinácii s fantáziou a skúsenosťami premieňať odpad na tie najúžasnejšie sochy zvierat, ľudí, robotov či automobilov, ktoré môžu byť dekoratívne aj funkčné. Umelec s nimi často porovnáva seba alebo svojho psa, aby sme mohli skutočne oceniť pôsobivú veľkosť jeho výtvorov.
„Moje sochy sú vyrobené výlučne z recyklovaných predmetov a materiálov. Začalo to ako hobby, ale keď som sa zdokonalil v sochárstve, zmenil som to na povolanie na plný úväzok,“ povedal umelec, ktorého umelecké diela sú vystavené po celej krajine.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.