Táto planéta je v skutočnosti rovnako magická ako je vykresľovaná napríklad v rozprávkach či sci-fi filmoch. Dnes vám to dokáže aj toto maličké stvorenie. Fotograf prírody Andreas Kay nahral na svoj youtube kanál krátke video, ktoré zaznamenáva niečo, čo vyzerá ako malý chodiaci popcorn.

Tento malý kráčajúci „popcorn“ je hmyz, ktorý žije v Ekvádorskej džungli a volá sa flatid planthopper. Malé stvorenie je pokryté takýmto nezvyčajným bielym vláknom pre vlastnú ochranu. Je to voskový povlak, ktorý hmyz vylučuje pri pohybe. Samotný flatid je svetlozelený so slabými oranžovými pruhmi. Dospelý jedinec má biele krídla alebo len s bledozeleným nádychom. Oči môžu mať zelené, hnedé, červené, ale aj žlté.   

Vyššie spomínané video si môžete pozrieť tu:

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.