Alla Wagnerová z Kanady prišla s viac než zaujímavou ponukou. A to najmä pre tých, ktorí hľadajú krásny domov v hodnote 1,7 milióna dolárov a v malebných kopcoch Kanady, presnejšie v meste Millarville. No nemusíte sa báť, tento dom si kúpiť nemusíte. Dostanete ho zadarmo v prípade, že vás terajšia majiteľka vyberie. Budúceho majiteľa si vyberie na základe listu, ktorý jej záujemcovia pošlú.

Foto od youtube

Túto ženu postihlo v minulom roku nepekné zranenie chrbta a kvôli tomu sa nedokázala sama pohybovať po schodoch. Niektorí jej navrhli, aby upravila dom tak, že by po obrovských schodoch chodiť nemusela, no jej to srdce nedovolilo. Nechcela na svojom milovanom dome nič meniť. „Vnímam tento domov ako umelecké dielo a nechcem robiť žiadne zmeny, ktoré by mohli ohroziť jeho vzhľad, hodnotu a zručnosť, ktorá sa v tomto dome skrýva,“ povedala majiteľka.

Niekoľko mesiacov sa ho snažila predať, no bezvýsledne. Preto sa žena rozhodla ísť inou cestou. Usporiadala súťaž, v ktorej žiada cudzincov, aby jej napísali list. Musia tam zahrnúť dôvody, prečo chcú v tomto dome bývať. Táto súťaž s názvom „Napíšte list, vyhrajte dom“ bude akceptovať až 68 000 žiadostí. Nuž a aby sa jej vrátili prostriedky za dom, ktorý by za normálnych okolností stál 1,7 miliónov dolárov, vymyslela zaujímavý spôsob. Každý kto jej pošle list musí zaplatiť 25 dolárov. Pre žiadateľov to bude smiešna suma, no v prípade, že pošle žiadosť 68 000 ľudí, majiteľke sa vráti celá hodnota domu.

Ak sa však nenájde dostatočný počet žiadateľov ani po niekoľkých mesiacoch, všetkým tým, ktorí už svojich 25 dolárov pošlú, peniaze vráti. No ak bude mať táto súťaž úspech, žena má v pláne darovať 5% svojich výnosov pre útulok Calgary Women’s Shelter. Alla už nejaké listy obdŕžila a začala ich pomaly čítať. „Rodina, ktorá skončí v tomto dome a urobí z neho domov pre seba, tak bude skutočne šťastná, minimálne tak, ako som tu bola ja. Viem, že to bude nakoniec krásny príbeh. A verím, že táto súťaž bude mať úspech.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.