Doslova ako z dobrodružného filmu. Nedávno obletela svet správa o prežití mladého chlapca na mori, s ktorým sa zvyknete stretnúť naozaj iba vo filme. Bolo už niekoľko podobných prípadov, kedy ľudia prežili na zabudnutom ostrove alebo na rovno vo vodách oceánu. No tento prípad je ešte o niečo zvláštnejší. Presvedčte sa sami.

Iba 19-ročný chlapec strávil na mori v malej rybárskej chatrči až 49 dní. Áno, čítate dobre, nešlo o žiadnu loď, ale špeciálne plavidlo. Mladík menom Aldi Novel Adilang totiž pracuje ako lampár na indonézskom ostrove Sulawesi. Všetko sa to stalo v polovici júla, kedy Aldi pracoval na palube tejto plávajúcej rybárskej pasce, ktorú nazývajú aj „rompong“. Vyzerá ako malá chatka a je navrhnutá tak, že nemá žiadne padlá ani motory. Jednoducho pláva na hladine a má špeciálne svetlá, ktoré sú navrhnuté tak, aby lákali ryby.

Photo by youtube

V tú osudovú noc bolo mimoriadne veterné počasie. Laná, ktoré držali toto plavidlo sa roztrhli a Aldiho unieslo na more. Potravu mal len na niekoľko dní, takže bol odkázaný na chytanie rýb. Pil morskú vodu, ktorú filtroval cez košeľu, aby minimalizoval množstvo soli.

Sám sa vyjadril, že bol veľmi vystrašený a často aj kričal. Počas celého dobrodružstva na mori stretol viac ako 10 lodí, ktoré prechádzali doslova okolo neho, no žiadna si ho akoby zázrakom nevšimla. Na mori strávil viac ako mesiac a pol až ho nakoniec spozorovalo panamské plavidlo. Od brehu bol v tom čase vzdialený viac ako 125 kilometrov a našli ho v Guamských vodách. Pre niektorých ostáva záhadou fakt, že chlapec nebol dehydrovaný. Jeho zdravotný stav bol údajne veľmi dobrý.

Photo by youtube

Pozrite si krátke video ako došlo k jeho záchrane:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.