Náboženstvo má už dnes v živote ľudí úplne iný význam ako napríklad pred polstoročím. Aj keď je naše malé Slovensko ešte stále dosť silno veriace a tak trochu aj konzervatívne, tak situácia je aj napriek tomu iná, ako bola kedysi. Kňazi sa s tým preto častokrát snažia bojovať a prilákať ľudí späť do kostolov. Rovnako tak robí aj Kongregačná cirkev Wantagh v New Yorku. Používa veselé (a niekedy aj hlboké) vety na komentovanie náboženstva.

„Náš kostol sa nachádza na veľmi rušnej ulici vo Wantaghu. Chcem verejnosti povedať, že kresťanstvo nemusí byť len seriózne. Tiež by som chcel okoloidúcim povedať, že všetci sú povinní brať otázky sociálnej spravodlivosti vážne. Sme malý zbor, ale máme nových členov, ktorí prišli kvôli našim odkazom. Často sa pýtam, či náboženstvo nemá miesto v modernej spoločnosti,“ zamyslel sa kňaz Ron. Rozhodol sa, že tento kostol dostane aj svoj Instagram a ten už má aj svojich fanúšikov. Táto cirkev bola založená v roku 1889. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko ich originálnych odkazov.

1: Boh uprednostňuje láskavých neveriacich pred veriacimi, ktorí sú plní nenávisti:

2: Ako to, že prejavujeme úctu bezdomovcom v nedeľu a ignorujeme jedného v pondelok?

3: Bigotnosť zabalená v modlitbe je stále len bigotnosť:

4: Vojna je nákladná, mier je na nezaplatenie:

5: Kiežby vaše problémy trvali len tak dlho, ako vaše novoročné predsavzatia:

6: Ježiš sa venoval a praktizoval všeobecnú starostlivosť:

7: Takže vstať v nedeľu ráno je ťažké? Skúste vstať z mŕtvych:

8: Vďaka sudcovi Walkerovi je rovnosť v manželstve občianskym právom:

9: Chudoba je hriech, byť chudobným nie:

10: Nový odkaz starého posolstva – Boh ťa miluje:

11: Ježiš pracoval za nízke mzdy:

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.