Aj v tomto neľahkom čase treba zostať pozitívny a zamerať sa na dobré správy. A toto je jedna z nich. Archeológom sa podarilo objaviť starodávny poklad, ktorý je považovaný za jeden z najväčších archeologických nálezov tohto roku!

Talianski archeológovia objavili úchvatnú rímsku mozaikovú podlahu nachádzajúcu sa v oblasti Valpolicella, v talianskej provincii Verona. Bola ukrytá tesne pod vinicou, pričom nájdené mozaiky siahajúce do prvého storočia po Kristovi boli nájdené vo vynikajúcom stave. Historik Myko Clelland rozšíril tieto správy na svojom Twitteri, kde má príspevok neuveriteľnú odozvu od ľudí.

Takto vyzerá vzácny nález:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.