Občas máme chuť protestovať proti všetkému možnému. Nie vždy ide život podľa predstáv a nie všetko sa nám páči, čo je celkom normálne. Tento muž sa preto rozhodol ísť vlastnou cestou. Pre svoje originálne tabule si získal mnoho priaznivcov a niet divu prečo. Na kartón píše rôzne odkazy a berie ich so sebou do ulíc.

Dovydas Skarolskis je šikovný mladík, ktorý sa zaoberá súčasnou politickou a kultúrnou klímou. Jeho odkazy sú skutočne veľmi poučné a častokrát aj hodné zamyslenia. K svojej činnosti sa vyjadril tak, že predsa sloboda prejavu je základnou súčasťou liberálnej demokracie, ktorá má byť daná občanom slobodného sveta.Existujú však rôzne politické režimy, ktoré obmedzujú slobodu jedinca,“ povedal mladík. Na druhej strane tvrdí, že je potrebné vedieť aj normy. „Nemôžem prísť nahý do nákupného centra len preto, že chcem. Existuje mnoho verejných noriem, kultúrnych tradícií i zákonov, ktoré potláčajú naše správanie. Internet je oslobodzujúcim nástrojom a milióny anonymných komentárov umožňujú autorom vyjadriť svoje názory, ktoré by boli inak nevyslovené,“ myslí si Dovydas.

Formu prejavovania svojich názorov považuje za takú vlastnú mikropolitiku. Píše tak o niečom, čo si bežne častokrát ani neuvedomíme, no je to veľmi dôležité. Dodáva tiež, aby sa ľudia nebrali vždy tak vážne, ale dokázali sa na veci pozrieť aj s nadhľadu. Dovydas verí, že v našej dobe je rozhodujúca schopnosť si zo seba robiť srandu, a preto sú niektoré odkazy písané s nadhľadom. „Som umelec plný irónie,“ dodal. Vďaka svojej činnosti si získal mnoho priaznivcov, možno ich počítať na milióny. Pozrite si už teraz ukážku jeho textov.

Prestaň hovoriť „bez urážky“ predtým, ako povieš niečo útočné:

Umývajte si svoje prekliate ruky:

Tvoje jedlo netúži byť fotografované:

Prestaň mi ukazovať reklamy na veci, o ktorých som práve hovoril:

Toto stretnutie mohlo byť e-mailom:

Nie všetko je také smiešne, Jimmy,
– hahaha:

Zbierajte psie výkaly:

Prestaň nosiť tričká od značiek, o ktorých si ani len nepočul:

Ďakujeme za všetko, Kobe (Bryant):

Váš pes nepotrebuje účet na sociálnych sieťach:

Páči sa mi, že moja správa nie je odpoveďou:

„Vidíme sa budúci rok“ nie je len zábavný vtip:

Prestaň zdieľať svoj príspevok vo svojom príbehu:

Nepotrebujete 12 príbehov, aby ste povedali „Všetko najlepšie“:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.