Most, ktorý je celý zo skla, sprístupnili nedávno v Číne a je veľkolepý. Už hneď po postavení bol zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov pre jeho dĺžku. Scénická oblasť Huangchuan Three Gorges v Lianzhou je ako stvorená pre takéto dielo.

Čínske štátne médiá uviedli, že je to najdlhší most svojho druhu na svete a meria celých 526,14 metrov. Slávnostné otvorenie mosta sa uskutočnilo 18. júla tohto roka. Zamestnanci pracujúci na stavbe uviedli, že ambiciózna štruktúra, ktorá je vybudovaná nad riekou Lianjiang, bude schopná pojať 500 turistov naraz a obsahuje až štyri pozorovacie paluby rozmiestnené pozdĺž mosta.

Most sa bude využívať pre bežnú pešiu premávku, ako aj pre bungee jumping, linky a dokonca aj ako mólo počas módnych udalostí. Je vyrobený z troch vrstiev vrstveného skla, pričom jedna je hrubá 4,5 cm. Sklo je údajne priehľadné až na 99,15 percent, čo poskytuje úžasný výhľad aj na samotné dno doliny, no to je zrejme len pre odvážnych jedincov. Pri otvorení po moste dokonca prešli dve SUV autá, ktoré spolu vážili 4 tony.

Čínske spravodajské služby uviedli, že stavba mosta trvala tri roky a stála okolo 37 milióna eur. Práce na tejto obrovskej konštrukcii boli ukončené v januári tohto roku. A nie je to jediný sklený most, ktorý táto krajina ponúka. V skutočnosti má totiž Čína momentálne viac ako 2000 sklenených mostov. Doterajším rekordérom bol most v údolí Hongya a ten je dlhý 488 metrov.

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.