Je ľahké urobiť psa šťastným, ak viete ako. Stačí, že im dáte chutnú pochúťku, pískaciu hračku alebo ich začnete škriabkať. Ale viete, čo väčšina psov miluje zrejme najviac? No predsa palice. Bez ohľadu na to, aký malý alebo veľký je váš miláčik, tak zrejme neprejde okolo obyčajného kusu dreva bez toho, aby ho nechytil. A tento chlapík sa to snažil pretaviť na niečo skvelé.

59-ročný majiteľ psov menom Andrew Taylor veľmi dobre pozná lásku psov k paliciam. Rozhodol sa preto vytvoriť „palicovú knižnicu“ a umiestniť ju do parku, aby si všetci miestni psi mohli požičiavať palice na hranie. „Naša Bella miluje paličky. Všetky loptičky alebo hračky totiž trhá,“ uviedla Taylorova dcéra. Muž, ktorý žije v Kaiapoi na Novom Zélande po orezávaní konárov zhromaždil niekoľko drevených paličiek. Prispôsobil ich tak, aby boli hladké a čisté a potom vytvoril škatule na ih uloženie. „Pri orezávaní stromov sa môj otec ocitol medzi množstvom mŕtvych vetvičiek a zo skúsenosti vedel, aké ťažké je nájsť tú pravú,“ povedala Tayla.

Po umiestnení boxu do parku Tayla pozvala ľudí, aby sa zúčastnili stretnutia a vyskúšali si túto novú knižnicu. Napokon sa zúčastnilo akcie okolo 50 ľudí spolu so svojimi domácimi miláčikmi.
Miestni majitelia psov milujú tento jednoduchý, ale veľmi užitočný nápad. Je to naozaj skvelá vec, otázkou ostáva iba azda to, či budú všetky psíky ochotné vzdať sa tejto obľúbenej hračky a vrátiť ju na miesto. To už je ale nie je také podstatné.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.