Daniel Luther Heiss si odpykával svoj trest vo väznici Berrimah (Austrália) z ktorej sa mu podarilo prefíkane dostať. Jeho priateľka vydala knihu “ Blood on The Wire“, kde popisuje aj príbeh ako sa Heiss dostal z väzenia . Popisuje v nej, že Heiss odpozoroval dizajn kľúčov, ktoré boli pripnuté na opaskoch dozorcov. D.H. sa vyjadril, že je to kopa „blbostí“ a, že celý proces bol oveľa jednoduchší .

Kľúč samozrejme vyrobil avšak ich dizajn odpozoroval z príručky, ktorú dostal každý jeden väzeň pri nástupe na výkon trestu. Pomohol mu s tým spoluväzeň a rovnako vrah  Shane Baker, ktorý bol vyučený šperkár a v cele mal príslušné nástroje . Baker však nemal dostatočne blízko zámok a tak kľúč, ktorý bol univerzálny a vedel otvoriť všetky cely posunul Heissovi, ktorý ho pri úteku zobral so sebou.  Bakera chytili takmer ihneď ale Heiss bol na slobode 12 dní. Vo svojej cele zanechal odkaz, kde napísal : “ Tento vtáčik uletel.“ 

Ako sa dostal dizajn kľúčov na obálku brožúrky pre väzňov nikto netuší. Isté však je, že ide o veľmi zahanbujúcu situáciu pre všetky zodpovedné autority.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.