Šport je pre deti ideálnou aktivitou, ktorá im dokáže zabezpečiť zdravý rast a nechá ich vybiť si nekonečnú energiu. Tento malý chlapec to však posunul na úplne novú úroveň, akoby ani nešlo o dieťa. Už od 6 rokov vyzerá iránsky chlapec menom Arat Hosseini ako profesionálny športovec, a to doslova. Šport sa stal jeho životom z dôvodu, že chcel dosiahnuť dôležitý cieľ. Zdá sa, že ešte o ňom budeme veľa počuť.

Začal ako veľmi mladý

Malý Arat sa stal slávnym po tom, čo jeho otec uverejnil zaujímavé video na Instagrame. Arat mal vtedy iba 3 roky a pomáhal s úpravou stien v dome. Neskôr, keď mal chlapec 4 roky, začal jeho otec uverejňovať ďalšie videá, no tentoraz z toho, ako hrá Arat futbal a ľudia si ich zamilovali.

Je zamilovaný do akejkoľvek fyzickej aktivity

Arat trénuje každý deň a podarilo sa mu dosiahol niečo, čo mu môžu závidieť aj mnohí dospelí. Ale jeho svaly a celková postava nie sú jediné, na ktoré môže byť hrdý. Vďaka tréningu je schopný robiť takmer akúkoľvek gymnastiku či atletiku.

Má svoj cieľ a robí všetko pre to, aby ho dosiahol

Celé toto úsilie má osobitný účel pre mladého Arata. V budúcnosti sa chce stať vynikajúcim futbalistom, minimálne takým, akým sú dnes jeho modly v podobe Cristiana Ronalda a Lionela Messiho. A k svojmu cieľu je bližšie každý deň, pretože pre neho neexistuje deň bez tréningu.

Jeho otec je starostlivý tréner a učiteľ, ktorý ho vo všetkom podporuje

Aratov otec Mohammad sa o chlapca skutočne veľmi dobre stará. Už v jeho mladom veku si všimol synov talent a odvtedy riadi jeho tréningy a sleduje pokrok. Aby Aratovi dokázali pomôcť rozvíjať jeho potenciál, tak celá rodina sa kvôli nemu presťahovala z Iránu do anglického Liverpoolu.

Jeho talent zachytil už celý svet

V súčasnosti chlapec trénuje v Liverpoolskej akadémii.Jeden z predstaviteľov tohto prestížneho futbalového klubu bol veľmi prekvapený, keď videl Arata a jeho talent. A hneď potom bolo Aratovi ponúknuté miesto v liverpoolskej akadémii,“ povedal jeho otec. Okrem toho sa o chlapca zaujíma viacero anglických futbalových klubov, ktoré by s ním chceli podpísať zmluvu, takže Arat si určite má do budúcna z čoho vyberať, ak by raz chcel odísť z Liverpoolu.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.