Pravdou je, že mnohí z nás majú nejaký talent, no treba dodať, že nie každý o tom svojom vie, resp. ho ešte neobjavil. Jedni ho využijú, iní zas vôbec nie. Avšak, už viackrát ste si mohli všimnúť, že aj zvieratá dokážu veľké veci. Potkany sú známe svojou inteligenciou a jeden z nich, ktorého nazývajú Darius, je pre svoje maľby hviezdou na internete. Síce už nie je medzi živými, no jeho diela stále prinášajú radosť ľuďom na celom svete.

“Mala som ho v divnom období môjho života, keď som sa snažila zistiť kto vlastne som a tiež akým smerom ísť. Bol mojím svetlom v tme,” vyjadrila sa na jeho adresu nešťastná majiteľka. Amalie Markota Andersen je mladá študentka digitálneho umenia. Tento jej potkan maľoval svojimi labami, pričom maľba jedného obrazu mu zväčša trvalo asi 10 minút. Tvrdí, že sa jej podarilo predať tri alebo štyri jeho diela. “Celý život som mala potkany. Zistila som, že sú celkom obľúbené na internete. Začínajú sa tiež stávať stále populárnejšími v role domácich zvierat. Nežijú veľmi dlho, zvyčajne 2 až 3 roky, takže som doposiaľ mala už 9. Darius bol jedným z nich,” povedala Amalie.

Majiteľka vedela, že Darius je iný. Aj preto jedného dňa vzala netoxickú vodovú súpravu, namočila mu nohy a nechala ho chodiť tam a späť po papieri, až kým to nevyzeralo ako nejaký výtvor. A takto sa dostal k tvorbe obrazov. Fotografie Dariusa sa v sobotu znova objavili na Twitteri. “Bola som taká šťastná, že ho ľudia mali radi a stále majú. Zaslúžil si to,” dodala Amalie. Svojím spôsobom to bol čudný potkan, úplne iný ako mala. “Bol veľmi plachý. Nerád skúmal vecí, ako to obvykle potkany robia. Rád sa maznal a spal so mnou v posteli. O ostatných ľudí nemal záujem.” Ako internetová sláva Dariusa rástla, majiteľka sa stala jeho manažérkou. Aj keď priznala, že jej bolo veľmi ľúto, keď mala predať jeho originál dielo. Vzhľadom k tomu, že potkany žijú krátko, tak Darius nestihol vytvoriť veľa obrazov.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť