Zvieratá sú úžasné. Priniesli sme vám už mnoho príbehov z ich sveta, no tých nikdy nie je dosť. Dnes sa pozrieme na roztomilého psíka, ktorý by sa pokojne mohol zamestnať ako dopravný policajt. Kupata je pes z Gruzínska, ktorý sa stal miestnou celebritou vďaka tomu, že pomáha deťom bezpečne prechádzať cez cestu.

Video, ktoré uvidíte nižšie, bolo natočené v gruzínskom meste Batumi. Psík každý jeden deň pomáha deťom prejsť cez priechod pre chodcov a zastavuje vodičov áut. „Kupata sa rozčúli zakaždým, keď prechádza auto ulicou. Berie svoju prácu veľmi vážne. A niekedy čaká na deti aj jednu hodinu, aby sa ubezpečil, že sa v parku cítia bezpečne a že bezpečne prejdú cez cestu,“ povedal miestny obyvateľ.

Tu je spomínané video:

Nikto nevie, prečo sa Kupata rozhodol stať sa takýmto dozorcom, no je to úplne úžasné. Predtým bol túlavým psom, ktorého niekto opustil, no odkedy začal robiť svoju prácu, tak miestni obyvatelia sa o neho vzorne starajú. Všetci ho tam už dobre poznajú. „Som si istý, že si myslí, že starostlivosť o deti a starostlivosť o našu ulicu je jeho prácou. Kupata nám ukazuje, že aj psi môžu byť veľmi zodpovední a lojálni,“ dodal miestny obyvateľ.

Nedávno dokonca psíka ocenili tým, že mu predstavili jeho vlastný domov. Búda je vyzdobená hviezdou zobrazujúcou meno miestneho chlpatého hrdinu. Okrem toho bol Kupata nedávno namaľovaný na stenu jednej z budov v Batumi! Je tam totiž skutočnou hviezdou!

Po dlhom dni si Kupata rád dopraje oddych:

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.