Keďže oblasti Nového Južného Walesu a Queenslandu v Austrálii boli zničené požiarmi, bolo tam okamžite nasmerovaných čo najviac zdrojov na pomoc. Neboli zničené len domovy ľudí, ale uhynulo aj trpelo mnoho zvierat. Z tohto dôvodu existujú tímy špeciálne určené na kontrolu spálených oblastí a toho, či tam neprežili koaly. Jedným z najdôležitejších členov tímu je pes Bear, ktorý bol nasadený do poškodených oblastí Queenslandu. Psík je špeciálne vybavený aj špeciálnym papučkami. 

„Náš vyhľadávací pes prináša záblesk nádeje pre koaly trpiace kvôli austrálskym požiarom, ale tieto zvieratá potrebujú viac hrdinov, aby ich zachránili pred touto prebiehajúcou katastrofou,“ povedal člen podieľajúci sa záchranných akciách. Bear je jedným z mála psov, ktorí dokážu nájsť živé koaly pomocou vône kožušiny. V skutočnosti je špeciálne vycvičený na nájdenie chorých, osirelých a zranených koal. Bear je kížencom border collie a koolie a má 6 rokov. K tejto práci ho v podstate priviedli jeho bývalí majitelia, ktorí sa o neho už nechceli starať.

Napriek úsiliu sú v Novom Južnom Walese niektoré miestne populácie týchto zvierat takmer na pokraji vyhynutia. „Ničivé požiare naďalej prechádzajú Austráliou a ohrozujú prežitie typických druhov. Austrálska divoká zver nedokáže s touto katastrofou bojovať sama. Musíme chrániť tieto zvieratá skôr, ako bude neskoro,“ informuje Medzinárodný fond pre starostlivosť o zvieratá.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.