Spracovanie dreva vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Dokážu to len takí, ktorí sú trpezliví, pracovití a tiež potrebujú aspoň trochu šikovnosti, no nezabúdajme ani na roky praxe. Dnešný umelec je však tak trochu z iného sveta, pretože jeho nábytky sú akoby vystrihnuté priamo z rozprávky. O čom to píšeme? Pokračujte v čítaní a dozviete sa.

Henk Verhoeff z Nového Zélandu sa stal celosvetovo známym vďaka jeho nezvyčajnému nábytku, ktorý dokáže vyrobiť. Jeho sláva rástla a výrobky sa stali virálnymi potom, čo jeho dcéra zdieľala otcovu úžasnú tvorbu na internete. Šikovný muž si pred rokmi založil vlastnú spoločnosť a s výrobou mu momentálne pomáhajú aj mnohí iní šikovní majstri. Ich štýl je naozaj jedinečný a buďte si istí, že takýto nábytok ste ešte nevideli. Nech vyzerá jeho nábytok všelijako len nie reálne, tak je skutočný a plne funkčný.

Keď sa Henka opýtate na jeho štýl, on odpovedá: „Svoj štýl nábytku popisujem ako rozbitý a čudný. Rád vyrábam divný nábytok, niečo, čo v obchode nenájdete.“ A hoci by si človek mohol myslieť, že hľadá inšpiráciu z rozprávok, tak Henk hovorí, že všetky jeho výtvory pochádzajú výlučne z jeho fantázie. Vyrobiť niečo také nie je nič jednoduché, no Henk je majstrom svojho remesla. „Je ťažké povedať, koľko času mi zaberie výroba jedného kusu,“ dodal majster. „Väčšinou používam recyklovanú novozélandskú borovicu,“ tvrdí o používanom materiáli.

Henk je už na dôchodku, no drevo spracováva aj napriek tomu, pretože ho to mimoriadne baví. Veď tejto záľube sa venuje už úctyhodných 53 rokov. Napriek tomu, že veľa ľudí sa zaujímalo o kúpu jeho kúzelných skríň, tak Henk hovorí, že odteraz už nie sú na predaj. „Začal som ich vytvárať z čistej lásky a bez toho, aby som ich predával. Ale keď mi dôjde miesto, uskutočním aukciu, možno aj dve cez eBay,“ povedal Henk. Linda ani jej otec však nikdy nečakali toľko pozornosti, ale je zrejmé, že tento nábytok stojí za všetky pochvaly. „Nikdy som nečakal takúto reakciu od ľudí,“ dodal majster v spracovaní dreva.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.