Dôchodca so zriedkavým ochorením má na tele tisíce nádorov, vrátane jedného, ​​ktorý váži neuveriteľných 25 kilogramov. Diwakar Bisoye zo štátu Odisha vo východnej Indii je od hlavy po päty pokrytý nádormi, o ktorých sa predpokladá, že sú spôsobené zriedkavým genetickým ochorením.
65-ročný muž hovorí, že ho ochorenie priviedlo až k tomu, že sa v jeho dedine stal spoločenským vyvrheľom. A čo viac, povedal, že s ním zaobchádzajú horšie ako so špinavým túlavým zvieraťom a je nútený nosiť na tvári kuklu kvôli krutým posmechom od susedov. Bývalému farmárovi Diwakarovi sa začali na tele objavovať malé hrčky pred približne 15 rokmi, no už v priebehu niekoľkých mesiacov sa rýchlo rozšírili.

Aj keď to údajne nie je život ohrozujúci stav, tak chlapík tvrdí, že je už zúfalý zo svojho ochorenia, ktoré by chcel liečiť, no v jeho izolovanej dedine to nie je možné. „Ľudia sa mi vysmievajú. Zazerajú na mňa a vyhýbajú sa mi. Väčšina ľudí sa okolo mňa správa veľmi čudne. Myslia si, že ich nakazím. Prenajímatelia bytov ma nechcú nechať bývať v ich bytoch a žiadajú ma, aby som odišiel, keď sa ľudia sťažujú na môj stav,“ povedal nešťastný muž.

Podľa odborníkov sú nádory spôsobené genetickou poruchou, ktorú spôsobujú abnormality v Diwakarovom nervovom systéme. Dr. Subramania Lyer, profesor plastickej chirurgie na Amrita Institute of Medical Sciences, uviedol, že odstránenie všetkých nádorov na tele si môže vyžadovať aj niekoľko operácií. „Toto je prípad mnohopočetnej neurofibromatózy, čo znamená, že tieto nádory vznikajú z nervov prechádzajúcich telom. Je to genetické ochorenie a v súčasnosti neexistuje iné riešenie len chirurgické odstránenie najzávažnejších opuchov. Berúc do úvahy jeho početné nádory to zrejme bude treba urobiť postupne,“ povedal doktor.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.